Uroczystość otwarcia i poświęcenia Domu Pielęgnacyjnego – 14.09.2004 przez metropolitę krakowskiego Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego

z udziałem władz samorządowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, duchowieństwa, sponsorów oraz członków stowarzyszenia.

 

Otwarcie

Otwarcie

Otwarcie

Otwarcie

Otwarcie

Otwarcie

 

Odezwa Kardynała Franciszka Macharskiego do mieszkańców Wadowic

 

Metropolita Krakowski Kardynał Franciszek Macharski skierował do mieszkańców Wadowic list dotyczący działalności naszego Domu Pielęgnacyjnego. Oto jego treść:

METROPOLITA KRAKOWSKI

Kraków, dnia 4 listopada 2004 r.

W trosce o Dom Pielęgnacyjny Stowarzyszenia im. Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach

Umiłowani Wadowiczanie,

14 września tego roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego poświęciłem przy ulicy Barskiej w Wadowicach Dom Pielęgnacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie im. Doktora Edmunda Wojtyły. W tym miejscu dobrzy ludzie-wolontariusze, troszczą się o chorych, uczą zapobiegać chorobom, wypożyczają sprzęt medyczny. Wszelkie środki na działalność tego Domu pochodzą z ofiar miłosiernych ludzi. Zapraszam więc do podtrzymania swoimi datkami i gotowością współpracy tego wadowickiego Emaus, gdzie chorym i utrapionym na życiowych drogach przywracana jest nadzieja, radość, zdrowie. Niech będzie też nasza odpowiedź na pragnienie Jana Pawła II postawione w Liście Apostolskim na rozpoczynający się Rok Eucharystyczny: "Czy nie można by Roku Eucharystycznego uczynić okresem, w którym wspólnoty parafialne w sposób szczególny postarają się zaradzić czynną braterską pomocą którejś z tak licznych form ubóstwa w naszym świecie?". Dajmy czynem odpowiedź: Ojcze Święty, tak uczynimy w Twoich Wadowicach!

Pozdrawiam serdecznie i błogosławię na wszelki dar ofiary dla Miłosiernego Jezusa w najbardziej potrzebujących.

/-/ Wasz ks.kardynał Franciszek