strm.jpg

Dom pielęgnacyjny im. doktora edmunda  wojtyły w Wadowicach.

Stowarzyszenie im. Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach jest organem założycielskim Domu Pielęgnacyjnego przy ul. Barskiej 17.

Dom Pielęgnacyjny świadczy usługi umożliwiające odzyskanie sił i sprawności osobom chorym, niepełnosprawnym, ofiarom wypadków.

Dom pielęgnacyjny o powierzchni 720 metrów kwadratowych mieści się w bardzo zacisznym centrum miasta.

Budynek jest pozbawiony całkowicie barier architektonicznych.

Wokół Domu ogród wyposażony w siłownię, gril  zapewniający rekreacje na świeżym powietrzu, oraz Kapliczka Europejska Matki Bożej Fatimskiej, przed budynkiem parking.

Budynek jest dwukondygnacyjny, w części parterowej pomieszczenia pobytu dziennego i całodobowego pensjonariuszy: sala wypoczynkowa, kuchnia, świetlico-jadalnia, dyżurka pielęgniarska, sanitariaty, przestronne łazienki, prysznice.

Na piętrze znajdują się przestronne sale, dwu – trzy - cztero osobowe, wyposażone w specjalistyczne łóżka z obustronnym dostępem, świetlico-jadalnia, zaplecze kuchenne, dyżurka pielęgniarska, łazienki z WC, prysznice.

Dostęp na piętro umożliwia winda schodowa.  

Na każdej sali jest odbiornik TV i dostęp do Internetu.

Integralną częścią domu pielęgnacyjnego są pracownie rehabilitacyjne wyposażone w specjalistyczny sprzęt do kinezyterapii, fizykoterapii i masażu.

Duszą Domu są pielęgniarki i opiekunki medyczne, na co dzień zatrudnione w Szpitalu Powiatowym im Jana Pawła II, rehabilitanki a także wolontariusze.

Naszą ideą jest dbałość i troska o jakość życia Podopiecznych oraz zapewnienie Im jak najlepszego komfortu i bezpieczeństwa.

Podopiecznym zapewniamy :

- profesjonalną całodobową opiekę medyczną,

- ciepłą rodzinną atmosferę,

- smaczną domową kuchnię, z uwzględnieniem diet,

- rehabilitację według zaleceń lekarskich i korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego,

- terapię zajęciową i korzystanie z biblioteki,

- opiekę duszpasterską na życzenie,

- zwiedzanie Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II i wycieczki szlakiem patrona Wadowic.


Dom pielęgnacyjny

Stowarzyszenie im. Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach jest organem założycielskim Domu Pielęgnacyjnego przy ul. Barskiej 17. Dom Pielęgnacyjny świadczy usługi umożliwiające odzyskanie sił i sprawności osobom chorym, niepełnosprawnym, ofiarom wypadków. Dom pielęgnacyjny o powierzchni 720m2 mieści się w bardzo zacisznym centrum miasta. Budynek jest pozbawiony całkowicie barier architektonicznych. Wokół Domu duży ogród zapewniający rekreacje na świeżym powietrzu, przed budynkiem parking. Budynek jest dwukondygnacyjny, w części parterowej pomieszczenia pobytu dziennego i całodobowego pensjonariuszy: sala wypoczynkowa, kuchnia, świetlico-jadalnia, dyżurka pielęgniarska, sanitariaty, przestronne łazienki, prysznice. Na piętrze znajdują się przestronne sale, dwu-trzy-cztero osobowe, wyposażone w specjalistyczne łóżka z obustronnym dostępem, świetlico-jadalnia, zaplecze kuchenne, dyżurka pielęgniarska, łazienki z WC, prysznice. Na każdej sali jest odbiornik TV. Integralną częścią domu pielęgnacyjnego są pracownie rehabilitacyjne wyposażone w specjalistyczny sprzęt do kinezyterapii, fizykoterapii i masażu. Sala wypoczynkowa, szatnie.

 

Formy pomocy potrzebującym:

- pobyt dzienny z opieką pielęgnacyjno – medyczną od godziny 8:00 – 16:00
- rehabilitację leczniczą od godziny 7:00 – 19:00
- wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego od godziny 8:00 – 16:00
- profilaktykę zdrowotną od godziny 8:00 – 16:00
- opiekę domową w razie potrzeby
- aptekę darów w poniedziałki od godziny 14:00 - 15:00
- całodobowe turnusy opiekuńczo - rehabilitacyjne

 

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjno-Medycznego
tel. fax (33) 823-56-45, kom. 604-510-960

 

Podstawą do wypożyczenia sprzętu jest umowa i dowód osobisty. Wysokość kaucji zwrotnej zależna od wartości wypożyczonego sprzętu.


Cegiełka Stowarzyszenia im. Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach